Focení na Sázavě

Byl jsem opět darován. Voucher, jako svatební dar, obdržel mladý pár z kraje od Sázavy. Pokud se jedná o voucher, který nevím u koho skončí a jaké bude mít přání na fotografování, dávám možnost fotit v ateliéru nebo v přírodě. S mladou rodinkou s půlročním klučinou jsme nejdříve domlouvali ateliér, ale nakonec vyhrála příroda. Ta Sázava mě lákala a tak jsem se vydal na průzkum terénu a na hledání fotolokace. Stálo mě to o jeden půl den navíc, ale myslím že objevená zákoutí za to stojí;) Celkově mě baví, když mohu focení dodat přidanou hodnotu v podobě nápadu na lokaci apod.. Museli jsme s ohledem na potřeby malého Honzíka začít trochu dřív než by si fotograf přál a v začínající zlaté hodince už jsme balili. Za 60min jsme měli nafoceno na dvou lokacích a Honzíka už lákalo víc počítání oveček doma v postýlce než beránků na sázavě. Navíc tam byl jen jeden;)

 

Šestinedělí v ateliéru

Když máme fotit takhle malá mimča, tak k tomu mám vždy o trochu větší respekt a zakázal jsem si používat blesky. Mnozí fotografové tvrdí, že je to jedno a blesk nevadí, mě však k té malé drobotině nějak nesedí. Sám mám problém když se do blesku někdy omylem podívám a rozkoukávám to několik minut, tak tím nechci trápit človíčka co je na světě tři týdny. Tlumenější dayligth i fotogenická rodinka nás v ateliéru bavili!

 

Hledání lokace

Práce pod tlakem nese nejen ovoce, ale i bodláky. Zítra mám focení jedné mladé rodinky a nestihl jsem se podívat na fotolokaci dřív než dnes. Dorazil jsem na místo, těsně před západem slunce přicházím k vytipovanému rybníku a během první fotky se stala se věc, kterou nezažijete tak často. Vcelku mě zaujalo molo, vytahuji bez konkrétního záměru foťák, kouknu do hledáčku ani nestihnu nastavovat expozici a v ten moment slyším za sebou, nad sebou hukot. Hejno ptáků mě vylekalo a v ten moment potěšilo zároveň. Nestíhám nic jiného, než jen trochu ucuknout foťákem výš a cvaknout! Cvakám ještě pár, ale ta první je nej! Zvláštní uvítací gesto v lokalitě. Jasné znamení, že jsem tu dobře. Trochu jsem se tedy ještě na místě potuloval až myslím že se povedlo. Směrem kam leťelo hejno ptáčků jsem objevil tyhle parádní bodláky. Snad to bude v souznění s přírodou i zítra;)

 

Jak to dopadlo u bodláků?

Jak to tak bývá, něco naplánujete, ale stejně je to pak trošku jinak. Obzvlášť s počasím je někdy sranda, nám to ale vyšlo víc než parádně. Ve chvíli kdy jsme chtěli fotit na molu, bylo slunce ještě hodně vysoko, no ale co se nestalo? Dostavil se obr mrak, který skvěle ztlumil protisvětlo a nechalo se vyfotit co jsem plánoval aniž bych to tedy zrovna takhle plánoval:-) Prostě když plánujete focení, domluvte se raději i s mrakem, je to lepší a levnější než asistent s odraznou deskou. Když mrak pochopil, že je na molu hotovo, jednoduše odplul. My jsme se přesunuli kousek dál k bodlákům, tam se dostavili domluvení ptáčci právě v moment, kdy bylo potřeba upoutat pozornost. Trochu se předvedli ve formaci, já cvaknul pár záběrů a bylo hotovo. No prostě harmonie... Díky všem zúčastněným!