Plašení na pláži.

Plašení na pláži.

Read more: Plašení na pláži.

Woodstock - Cape Town

Už skoro rok zpět. Děkuji Terezce Háně a Džámovi, bylo to úžasný. Nezapomenutelné odpolko ve Woodstocku.

Read more: Woodstock - Cape Town

Praga se mění

Něco se mění, jiné zůstává. Praga v pohybu.

Read more: Praga se mění

London Calling

Saturday
London
Friends
Music
Street
Shops
Life
Chineese
Year of the rooster
Food
Soho
Music
Pub
Life
Guinness
The Fallen Heroes
Monday
Go Home

Read more: London Calling

Do hor

Do hor!

 

Read more: Do hor

Jak to dopadlo u bodláků?

Jak to tak bývá, něco naplánujete, ale stejně je to pak trošku jinak. Obzvlášť s počasím je někdy sranda, nám to ale vyšlo víc než parádně. Ve chvíli kdy jsme chtěli fotit na molu, bylo slunce ještě hodně vysoko, no ale co se nestalo? Dostavil se obr mrak, který skvěle ztlumil protisvětlo a nechalo se vyfotit co jsem plánoval aniž bych to tedy zrovna takhle plánoval:-) Prostě když plánujete focení, domluvte se raději i s mrakem, je to lepší a levnější než asistent s odraznou deskou. Když mrak pochopil, že je na molu hotovo, jednoduše odplul. My jsme se přesunuli kousek dál k bodlákům, tam se dostavili domluvení ptáčci právě v moment, kdy bylo potřeba upoutat pozornost. Trochu se předvedli ve formaci, já cvaknul pár záběrů a bylo hotovo. No prostě harmonie... Díky všem zúčastněným!

 

Read more: Jak to dopadlo u bodláků?

Hledání lokace

Práce pod tlakem nese nejen ovoce, ale i bodláky. Zítra mám focení jedné mladé rodinky a nestihl jsem se podívat na fotolokaci dřív než dnes. Dorazil jsem na místo, těsně před západem slunce přicházím k vytipovanému rybníku a během první fotky se stala se věc, kterou nezažijete tak často. Vcelku mě zaujalo molo, vytahuji bez konkrétního záměru foťák, kouknu do hledáčku ani nestihnu nastavovat expozici a v ten moment slyším za sebou, nad sebou hukot. Hejno ptáků mě vylekalo a v ten moment potěšilo zároveň. Nestíhám nic jiného, než jen trochu ucuknout foťákem výš a cvaknout! Cvakám ještě pár, ale ta první je nej! Zvláštní uvítací gesto v lokalitě. Jasné znamení, že jsem tu dobře. Trochu jsem se tedy ještě na místě potuloval až myslím že se povedlo. Směrem kam leťelo hejno ptáčků jsem objevil tyhle parádní bodláky. Snad to bude v souznění s přírodou i zítra;)

 

Read more: Hledání lokace

Oye! skříně

Zličínské hnizdecko s vytuněnýmá Oye! skříněma.

Read more: Oye! skříně

Candy Dulfer v Lucerně

Našlapaná atmosféra v Lucerně. Jak jinak, když hraje Candy Dulfer!! Vzpomínka na březen 2016.

 

Read more: Candy Dulfer v Lucerně

YEAH! 2016

Konečně se nám povedlo dorazit na tenhle ultraspeciální festival. Skvělá atmosféra. YEAH! 2016.

 

Read more: YEAH! 2016

Šestinedělí v ateliéru

Když máme fotit takhle malá mimča, tak k tomu mám vždy o trochu větší respekt a zakázal jsem si používat blesky. Mnozí fotografové tvrdí, že je to jedno a blesk nevadí, mě však k té malé drobotině nějak nesedí. Sám mám problém když se do blesku někdy omylem podívám a rozkoukávám to několik minut, tak tím nechci trápit človíčka co je na světě tři týdny. Tlumenější dayligth i fotogenická rodinka nás v ateliéru bavili!

 

Read more: Šestinedělí v ateliéru

HELLO DOLLY - obnovená premiéra

Obnovená premiéra Hello Dolly a my byli u toho:)) Skvěle obsazený muzikál, který šlape. Mohu doporučit!

 

Read more: HELLO DOLLY - obnovená premiéra

Modrý portugal

Tenhle modrý portugal mě dostal. Ze zcela obyčejných věcí se dají vykouzlit designové skvosty s neobyčejným vzhledem. O zajímavá řešení a nápady tu rozhodně není nouze. Žebřík po kterým se obyčejně leze pro seno na půdu bych v ložnici nečekal, stejně tak odklápěcí zrcadlo na chodbě nebo kočku v záběru:) V každém pohledu jsem byl něčím překvapen. Co však překvapivé nebylo, je útulnost a zabydlený domov. (Ba ne, tu kočku jsem tam čekal:))

Read more: Modrý portugal

CELEBRITY Ondřeje Sokola

Ondřej Sokol v celovečerní stand-up comedy - Celebrity. Premiéra 13. 10. 2015

 

Read more: CELEBRITY Ondřeje Sokola

Voluntas Vitae - Mirka Eliášová

Taneční site specifik v Libeňské synagoze.

 

Read more: Voluntas Vitae - Mirka Eliášová

Barča & Tomáš

Rebelská svatba Nevěstina kulma po ránu zřejmě naznačila kudy se svatba bude ubírat. Označila rebelku na tvář tak, jak to nejlépe dovede. Jen co rebelka potká svého rebela na náměstí, neváhá a zulíbá ho na radnici. Něco se však nelíbí městským strážníkům. Proti všem svatebním zvyklostem vynechají kouli u nohy, nasazují mnohem větší kalibr. Díky bravurním gastronomickým kličkám se naši rebelové dostávají mimo město, trochu se přepudrují, na oko zapózují na molu, avšak jakoby za zády něco skrývali... Ano svůj rebelský úmysl!

 

Read more: Barča & Tomáš

EVITA #2

Evita #2 nebo snad #1? Přijďte se podívat na Radku Fišarovou a Ondřeje Sokola do Studia DVA.

 

Read more: EVITA #2

Garsoniera v Sekaninově

Na malém prostoru garsoniery je cítit vzdušnost a radost z velmi propracovaných a vtipných detailů. Návrh Oye-ateliér.

 

Read more: Garsoniera v Sekaninově

Předsvatební fotografie Markét a Lukáš

Chystá se svatba, chystá se sláva. Romantika na mlejně s Markét a Lukášem. Trochu jsme se oťukali předem a užili si nedělní odpoledne;)

 

Read more: Předsvatební fotografie Markét a Lukáš

Bornholm Berlin Morava

Božský Bornholm, rychlý Berlín, a osobitá Morava?Tak nějak s odstupem.... možná úplně jinak, ale byl to skvělý jarní trip! Co neukáží fotky, dořeší představivost a pokud byste chtěli více, tak se zastavte:)

 

Read more: Bornholm Berlin Morava

EVITA - foto ze zkoušky

Další fotografie, tentokrát již z jevištní zkoušky. Premiéra 19.2.2015 ve Studio DVA.

Read more: EVITA - foto ze zkoušky

EVITA

Malá ochutnávka ze zkušebny, kde právě probíhá kostýmní zkouška na muzikál Evita. Premiéra 19.2.2015 ve Studio DVA.

Read more: EVITA

Tasting Wine Blends

Jedna hřejivá voňavá vzpomínka na léto se v těchto dnech neztratí. Bylo to skvělé setkání přátel vinařů, kteří nám dovolili nejen fotografovat, ale i koštovat:-P Zkušení francouzi degustovali a zbylé víno odplivli či vylili do připravené karafy, ale to nebyl náš případ, takže po několikáte sklence na odpoledním slunci to byl báječný zážitek. Nicméně cílem této seance bylo vybrat z několika "blendů" ten pravý, který půjde do lahví a prodiskutovat chuťe a názory přítomných winemakerů. My jsme vše dokumentovali a ochotně testovali každý vzorek;-)

Read more: Tasting Wine Blends

Baryton - Open Mic

Další povedený "Open mic". Každé úterý otevírá Baryton svou náruč muzikantům z nejrůzmějších koutů světa a vřele vyslechne jejich hudební myšlenky. Je to skvělý neopakovatelný mix, který vždy rád fotím.

 

Read more: Baryton - Open Mic

Praha - svatební

Právě se věnuji postprodukci svatebních fotografií z podzimní Prahy. Vzpomínám jak jsme se v páteční odpoledne toulali s čerstvými novomanželi a střídali pražské uličky, mosty, ostrovy, lanovky, parky. Bylo to dobrý a ani nám příliš nevadilo, že jsme se stali objektem zájmu veškerých kolemjdoucích turistů... třeba jsme obohatili jejich ulovené snímky odpolední Prahy:-P

Read more: Praha - svatební

Novomanželé na svatební cestě

Novomanželé jsou na svatební cestě. Romantické večery někde v exotické destinaci = čas na postprodukci.

 

Dnešní doba je rychlá, jeden kalendářní měsíc "a fotografie ze svatby ještě nejsou hotové?!" Někdy mám pocit, že fotografie s třeba i krátkým odstupem času mají zcela jiný náboj než bezprostředně poté. Samozřejmě se snažím být profesionál a nijak nezdržovat proces předání fotografií a ještě to omlouvat jakýmsi osobním cítěním...

avšak!:

novomanželé, nespěchejte, užijte jedinečný posvatební čas, věnujte se jeden druhému, protáhnětě svatební den a vzpomínejte na krásné okamžiky, na vůně, na setkání s nejbližšími, nezapomeňte na momenty štěstí, držte to co nejdéle! Až po letech, kdy intenzita zeslábne, najděte fotografie a vše se dostaví, zostří. To je doba kdy jsou fotografie nejplatnější!

Do jednoho měsíce však většinou fotografie máte, nebojte:)

Letím na letáku

Září se od Srpna liší tím, že se objeví jakási energie, které v Srpnu vůbec neexistuje nebo je někdě jinde a ta dá věci do pohybu. Začnou se honit termíny, dokončovat projekty, plánovat nové a tak najednou zazní: "Prosimtě, já bych potřebovala takovej letáček... do zítra, víš je to dúležitý a musí to jít do tisku."

Read more: Letím na letáku

divadlo Studio DVA - SEX pro pokročilé

Rok po slavnostním otevření divadelní scény na Václavském náměstí v bývalém kině Blaník - SEX pro pokročilé:

https://picasaweb.google.com/112198556275463665265/SexProPokrocile02?noredirect=1
http://studiodva.cz